top of page

למה עיסוי

עיסוי נחשב לרוב כסוג של חוויה כיפית, מהנה, מרגיעה, אך כמובן זו יכולה להיות חוויה שיש בה אלמנטים רפואיים חשובים הנשענים על נתינה וקבלה ומאפשרים לייצר איזון בין גוף ונפש, פתיחת חסימות אנרגטיות ופיזיות, ניקוי רעלים , הפחתת כאבים, הסדרת תנועת דם, חיזוק הריכוז ועוד...
במהלך חיינו אנו צוברים הרבה עומס על הגוף המושפע מהיחס שלנו להתמודדויות הצצות לנו בחיים, כל השפעה ריגשית או התנהלותית המוציאה אותנו מהמרכז שלנו כגון: פיזור מחשבות, מחשבות יתר, לחץ, חוסר שינה, כעס , עצב, דיכאון, חרדה , עודף התרגשות, תאווה וכו'... מביאים לתנ' דם שונה מהאידיאל שבמהלך הזמן יוצרת מחסומים והתכווצויות של השרירים המונעים תנ' דם תקינה באיזורים מסויימים בגוף. החסימות הללו שנוצרות במהלך הזמן צוברות באיזורים המדוברים פסולת וחומרים המזיקים לנו , כגון אמוניה , פחמן דו חמצני , חנקנים, תאים מתים, ובשלב מסויים הופכות לחריפות יותר ומתבטאות במחלות ובעיות תפקוד של איברים ודלקות וכדומה... על מנת להבין אג'נדה זאת בקרוב תפורסם סדרת מאמרים שתרחיב לעומק עניין זה.
העיסוי בא למעשה לפתוח את החסימות הקיימות בגופנו ולאפשר לתנ' דם חדשה לזרום באיזורים שעד כה סבלו מאספקת דם מועטת.

אז מה הן השפעות העיסוי למעשה:
דבר ראשון שהעיסוי יוצר הוא תחושת מגע הנותנת אותות למערכת העצבים שלנו. על-פני העור ומתחת לעור ישנם קצות עצבים המושפעים ממגע, חום, קור לחץ וכאב. בעצם המגע, מזרימים פולס חשמלי, יוצרים זרם חשמלי המגיע אל המוח. בזמן עיסוי השרירים מסוגלים לקבל מגע אף אם הוא עמוק , גם אם המטופל מתקשה בקבלת מגע בחיי היום יום , כשמגיע מטופל מרצונו לקבל טיפול , קצות העצבים היושבים בעור מפרשים את המגע שיכול להיות טראומתי לשרירים במצבים אחרים, בזמן עיסוי יתפרש כמגע נעים או מגע כואב, אך לא כאב הדוחה את המגע אלה מקבל אותו. זוהי אותה תחושה שנוגעים לנו באיזור כואב, אך אנו מרגישים שזה כאב הנכון לנו.
המגע משחרר מהמוח שני חומרים חשובים אנדורפינים וסרוטונין, חומרים אלו הינם משככי כאבים ונותנים הרגשה של כייף, (חומרים דמויי הורמונים, ניורוטרסמיטורים).
העיסוי מבחינה זו מקביל לפעילות גופנית.​

 

שיפור זרימת דם ולימפה
העיסוי כפי שרשמתי קודם לכן משפר את זרימת הדם בגוף, והשפעה זו של העיסוי היא העיקר היות והדם (ונוזל הפלסמה הנע עימו יחדיו) נושא את החמצן, אבות המזון, מינרלים חלבונים וכדומה הנחוצים לכל תא בגוף.  תא ללא חמצן מתנוון ומת.  זרימת הדם מאפשרת הוצאת פסולת ורעלים שהגוף רוצה להתפטר מהם ובמידה ולא נוציא את אותם חומרי פסולת הדבר יגרום לתסיסה בגוף היחלשותו ולמחלות שונות. ניקוי הגוף חשוב מאוד לבריאות.
תוך כדי העיסוי ישנה המרצה של תאי הלימפה. מערכת הלימפה, הינה המערכת החיסונית של הגוף. בנוזל הלימפטי ישנם תאי דם לבנים האמורים להיתקל בגורמי הזיהום ולפרק אותם. עצם עבודת העיסוי שולחת את תאי הדם הלבנים בצורה נמרצת יותר למקומות המרוחקים יותר ממרכז הגוף.
ע"י העיסוי אנו מחזקים את המערכת החיסונית.

שחרור שרירים תפוסים וחומרי פסולת
חומרי פסולת (קריסטלים, גבישים) שהצטברו והתרכזו ברקמות יוצרות לחץ נקודתי על כלי הדם והעצבים באותו מקום הגורם לכאב. העיסוי יגרום לפרוק הגוש ולהוצאתו החוצה ע"י אחת ממערכות הפינוי.
מערכות הפינוי: זיעה, שתן, צואה ונשימה.


קרע בסיבי  השרירים
קרעים מיקרוסקופיים של סיבי שריר, הקרעים האלו גורמים לכאב. הגוף לאחר מכן, בונה את עצמו ומתקן את הקרע. פעילות גופנית הדרגתית ומבוקרת לא תגרום לקרעים ותמנע כאבי שרירים.
איך ניתן למנוע קרע בשריר?

חימום הגוף ע"י מקלחת חמה.
עיסוי הגוף.
הרפיה וניעורים של הרגליים והידיים.

חיזוק התאים ומניעת הזדקנות
בעזרת עיסוי אנו מאטים את הזדקנות העור. אנו עוזרים בשחלוף החומרים, הזנה טובה והוצאת הפסולת המאטה את המוות התאי ואז הגוף מזדקן לאט יותר.
מתי הגוף מזדקן מהר?
1.  חוסר בפעילות גופנית.
2.  חוסר זרימת דם.
3.  חוסר הזנה טובה.
4.  חוסר ניקוי טוב.

שיפור הריכוז
שיפור זרימת הדם אל המוח מחזק זיכרון וחשיבה, הרבה חמצן מגיע אל תאי המוח.​

 

לאזן ולגרות את העצבים
ע"י עבודת העיסוי על קצות העצבים לאורך החוליות אנו מעוררים את קצות העצבים לפעולה. מעבר לזה, לכל תא שריר בגוף שלנו מקבל תא עצב, כל תא עצב מגיע אל שריר. כל תא שריר לא יפעל ללא תא עצב שיפעיל אותו.
כשאנו עובדים על השרירים אנו מגרים את העצבים הקשורים לאותם תאי שרירים ומעוררים אותם לפעולה וכך למעשה אנו שומרים על תפקוד מערכת העצבים ההיקפית.
בעבודת העיסוי, ניתן לעורר את מערכת העצבים ההיקפית באותו מקום פגוע ואז השרירים משקמים את עצמם.

ניקוי העור
העיסוי למעשה עוזר להשיל את השכבה העליונה של העור הנקראת קרטין, זוהי שיכבה של תאים מתים הנמצאת מעל האפידרמיס. אם נשאיר את הקרטין מעל העור הוא יסתום את נקבוביות העור.
העור, לפי הרפואה הסינית נחשב לריאה השלישית, נושם דרך הנקבוביות, על-מנת שהעור ינשום טוב ויפריש את הפסולת בזיעה דרך הנקבוביות רצוי להסיר את הקרטין.
לולא כן לא תהייה נשימה ולא תהייה הוצאת פסולת. בקילוף העור בתנועת העיסוי אנו משפרים את נשימת העור הוצאת הפסולת וזרימת הדם. העור הוא ההגנה הראשונה של הגוף.
על-מנת לשמור על מערך הגנה טוב אנו חייבים לשמור על התפקוד שלו.
על כן בזמן מקלחת מומלץ להשתמש בליפה טבעית העוזרת לגוף להשיל את שכבת העור

החיצונית.​
 

טוב למפרקים
בעניין המפרקים עיסוי רצוי גם כטיפול וגם כמניעה. ברגע שנשפר את זרימת הדם למפרקים, נאפשר בנייה טובה יותר לסחוס במפרק, מה שיעזור בהפחתת כאב ופחות שחיקה במפרקים. בעקבות חסימות בשרירים, המונעים אספקת דם מלאה למפרקים, הסחוס מתנוון וישנה שחיקה במפרקים.​

 

הרפיית צוואר
שריר ה-SCM הינו שריר הצוואר החיצוני שלנו, שריר מאסיבי המתחלק לשניים ומגיע עד למוח.
במצב של מתיחה בשריר ה-SCM, מעבר לתחושת מתיחה בצוואר, יכולים להופיע כאבי ראש ועד מיגרנות. עיסוי העוזר בהכנסת חום לאיזור והרפיית מתיחת השריר יצור הקלה בכאבי הראש והמיגרנות.​

 

פנים חלקות יותר
עיסוי פנים ממריץ את הדם באזור הפנים והראש במהלך העיסוי. ככל שיגיע לאזור יותר דם, בגבולות הסביר כמובן, העור ייראה בריא יותר ורענן יותר. המרצת הדם בשילוב של פעולת עיסוי פנים גורמת להחלקת קמטים שיש בפנים,  להחלקה ומיצוק של העור.
עיסוי פנים נעשה בדרך כלל בשילוב של משחות וקרמים למיניהם, כל אלה עוזרים לשרירים בפנים להשתחרר ולגרום למראה חלק יותר של העור.
עיסוי הפנים הוא עיסוי מרגיע ונעים, נותן תחושת רוגע.

זקוק לעיסוי?
:לייעוץ והזמנות התקשר
054-6809944

למאמרים נוספים 

לחץ כאן

bottom of page