top of page
עיסוי לילדים- עיסוי רפואי שיקומי לילדים בחולון וברחובות

עיסוי לילדים וגיל הנוער יכול לעורר שינויים יוצאי דופן אצלם, התוצאות לרוב יותר מהירות ומשמעותיות מאשר טיפול במבוגרים. 

וכאבים והפרעות תפקודיות שנראות לעיתים עוצמתיות וגדולות יכולות

להפתר בזמן קצר יחסית

עיסוי לילדים

וגיל הנוער

054-6809944

מירב קליין

אופיר המלאך, הגענו אלייך עם הבן שלנו שסבל מגיל 5 מדלקת מפרקים של הילדות (JIA) עם הזרקות חוזרות של סטרואידים למפרקים שלא ממש עזרו וניסיונות
בכל תחומי הרפואה האלטרנטיבית שלא היטיבו עם המחלה, הגענו
אלייך מהוססים ובלי הרבה תקווה.
בדרכך הנעימה, תוך כדי שאתה יוצר קשר אנושי וחם
התחלת לטפל בו במסירות ובנחישות, אך גם בלי
להבטיח שום דבר.
ואכן הנס קרה.
מאז תחילת הטיפולים אצלך, לא התפרצה הדלקת יותר, והודות לך בננו חזר לתיפקוד מלא כאילו לא היתה שם דלקת מעולם!!!
ואנחנו כמו הבן שלנו אסירי תודה לך!!

וכמובן שכשהתגלתה בעיה אצל בננו השני ,
OCL (Osteochondral lesion of the talus),
פנינו שוב אליך, וגם הפעם אתה ממשיך לעשות ניסים.
הכאבים נעלמו!!
תודה אופיר היקר

המלצה לעיסוי לילדים- עיסוי רפואי שיקומי לילדים בחולון וברחובות

בשל תהליך ההתפחות שילדים ובני נוער עוברים , הגוף מקבל בקלות יותר גירויים חיצוניים ופתוח יותר לייצר שינויים פנימיים בעקבות אותם גירויים. כפי שהילדים לומדים את העולם ומתפתחים בהבנתם ובונים לעצמם את האני האישיותי שלהם, כשלסביבה החיצונית השפעה גדולה על העיצוב האישיותי שמתגבש לו.  כך גם מתפתח גופם ואף הוא מושפע מהגירויים החיצוניים שאליהם נחשף , לכן לנקודות הלחיצה ולעיסוי הגוף השפעה יוצאת דופן בשינוי התנהגותי של הגוף, כך שאם יש לנו כשל בזרימת דם לאיזורים ספיציפיים או בהיבטים רוחניים יותר - חסימה בתנועה אנרגטית, ורקמות דבוקות וסיבי שרירים שיצאו מאיזון, לעיסוי יש יכולת להחזיר את גוף הילד לאיזון ולתפקוד מלא.

בשנותי הראשונות כמטפל בבעיות אורטופדיות נמנעתי מלטפל בילדים, שכן הטיפולים הרפואיים שאני מבצע הם די מאסיביים, ומעוררים שינויים עצביים, חששתי מהתגובה של הילדים לטיפולים שלי,  עד שאמא שהתקשרה התעקשה להביא את בנה אלי, והופתעתי מהנכונות של הילד לקבל את נקודות הכאב וההתמסרות שלו לעיסוי, ואף הופתעתי יותר מהתוצאות, כאבי ראש מאסיביים שפקדו אותו במשך שנים, נרגעו כמעט לחלוטין והתכיפות והעוצמה שלהן הפכו למזעריות. 

מאז הטיפול בילדים הפך לשגרה,והתוצאות נפלאות, כשזה מדהים אותי כל פעם מחדש לראות את ההתמסרות של הילדים לעיסוי על אף שלעתים מדובר על עיסוי כואב. גם לילדים שלי שבעת כתיבת השורות הללו הם בני שנתיים וחצי שנה, לשניהם אני לוחץ בנקודות עצבים לגרות את גופם לזרימת דם טובה יותר ולרווח את התנועה שלהם כעיסוי שיגרתי לפני שינה, ועל אף גילם הרך לא רק שהם אינם מתנגדים, אלה הבת שלי בת השנתיים לא מעט מצידה מבקשת את הטיפולים הללו. 

כך שההימנעות שלי מלטפל בילדים הפכה להיות להמלצה, שכן התוצאות של העיסוי על הילדים בהחלט יוצאות דופן. 

מחקרים רבים מהשנים האחרונות הצליחו להוכיח כי לעיסוי גופם של תינוקות, כמו גם של ילדים, יש יתרונות רפואיים, החל מאיזון לחץ הדם ועד שיפור המצב אצל חולי סוכרת, מרגיעה ועד הפחתת הדיכאון. והבונוס: הידוק הקשר עם ההורים. חוקרי אוניברסיטת מיאמי ערכו עשרות מחקרים שבדקו את יתרונות המגע בפגים, תינוקות וילדים במצבים רפואיים שונים. באחד המחקרים המפורסמים, נבדקה קבוצה של כ-40 פגים במשקל של פחות מ-500,1 גרם. בקבוצת הפגים שקיבלה עיסוי שלוש פעמים ביום, ירד מתח השרירים, התאזן לחץ הדם וחל שיפור של הנשימה. אך הממצא החשוב והמשמעותי בקבוצה זו היה קצב עלייה יומי במשקל, בהשוואה לקבוצת הביקורת שלא קיבלה עיסוי. קבוצת הטיפול העלתה במשקל כ-%47 ליום, והתינוקות בקבוצה זו שוחררו מהפגייה 5 ימים מוקדם יותר מהפגים בקבוצת הביקורת.

בנוסף, התינוקות בקבוצה זו השיגו תוצאות גבוהות יותר במבחנים התפתחותיים, ושמרו על ההישגים הללו גם 8 חודשים לאחר שהסתיים המחקר.

מחקר נוסף שאותו ערכה ד"ר שרי גולדשטיין-פרבר, פסיכולוגית קלינית ישראלית, מצא כי תינוקות שקיבלו עיסוי נטו להתעורר בשעות הבוקר המוקדמות ולישון בצוהריים, לעומת התינוקות שלא קיבלו את העיסוי ונטו להיות פעילים בין 11 בלילה לשלוש לפנות בוקר. החוקרת מצאה עוד כי בגיל 12 שבועות, התינוקות שקיבלו את העיסוי היו בעלי רמה גבוהה יותר של ההורמון מלטונין, הוא "השעון הביולוגי" של הגוף, המסדיר את שעות הערות והשינה.

אם ילדכם סובל מכאבי ראש, הגבלת תנועה, כאבים כלליים או כל בעיה אורטופדית שהיא. גם אם מרגיש לכם שכבר ניסיתם הכל. אל תשאירו את ילדכם עם הבעיה או הכאב, תנו צאנס גם לטיפול שפיתח אופיר מלאך
:לייעוץ והזמנות התקשר
054-6809944
bottom of page