top of page

כאבי שרירים, גב, תפיסויות ותנ' מוגבלת

במאמר זה אתייחס לכאבים הנובעים מתחושת תפיסות, ממצב שבו השרירים מתכווצים, הגידים נמתחים ולעיתים גם נוצרת הגבלת תנועה. שכן הזנחה של התחושה הזו, עשויה להביא לבעיות חריפות יותר כגון דלקות ובעיות נוירוניות שונות.

ידוע שדם הוא נוזל החיים שכן הוא מכיל את כל הרכיבים המזינים ומחייה את הרקמות שלנו כגון: מים, מינרלים, ויטמינים, חלבונים , תאי דם לבנים (חלק מהמערכת החיסונית) , טסיות דם, חלבונים ועוד...
במהלך חיינו אנו צוברים הרבה עומס על הגוף המושפע מהיחס שלנו להתמודדויות הצצות לנו בחיים, כל השפעה ריגשית או התנהלותית המוציאה אותנו מהמרכז שלנו כגון: פיזור מחשבות, מחשבות יתר, לחץ, כעס , עצב, דיכאון, חרדה , עודף התרגשות, תאווה וכו'... מביאים לתנ' דם שונה מהאידיאל שבמהלך הזמן יוצרת מחסומים והתכווצויות של השרירים המונעים תנ' דם תקינה באיזורים מסויימים בגוף. החסימות הללו שנוצרות במהלך הזמן צוברות באיזורים המדוברים פסולת וחומרים המזיקים לנו , כגון אמוניה , חומצה לקטית, פחמן דו חמצני , חנקנים, תאים מתים. ככל שאנו צוברים בחיינו יותר מתח ועומס , כך השרירים שלנו הופכים להיות נוקשים יותר במרוצת הזמן, לעיתים עד כדי מצב שבו נוצרים הדבקויות בין שרירים, ונוצרה חסימה המונעת מאספקת דם ראויה להגיע לאיזור הנוקשה, והרי לנו השפעה על מפרק ספציפי הקשור לשרירים שנפגעו, המקשים ביצירת תנועות שיכולות להיות גם מאד בסיסיות
. .

זרימת דם מופחתת גם במעט לאיזורים ספציפיים , מביאה למצב בו השריר מתכווץ, סיבי השרירים מתקצרים, ולכן בתנ' מסויימות שהשריר הנ"ל אחראי עליהן נוצרת תחושת כאב. ואם נוצר שינוי התנהגותי של הרקמות , הרי הם עשויות גם ללחוץ על שלוחות עצבים, מה שעשוי ליצור כאבים, הירדמויות , נמלולים, זרמים, הקרנות ותחושות לא נעימות נוספות....  
כמובן מצב של שריר מכווץ יכול להיגרם גם כתוצאה מעודף פעילות גופנית, מתנועה לא נכונה, מחוסר שעות שינה, מתנוחת שינה לא נכונה, מכל סוג של תאונה, שריר יכול להתפס גם מכל מצב מבהיל או טראומתי. שריר מכווץ יכול לעיתים ללחוץ על עצב ולהשפיע בתחושת הכאב , או ביכולת של העצב להפעיל שריר ספציפי אליו משתייך, ניתן לראות בהרחבה על עניין זה במאמר כאבים עצביים.
בכל מצב שבו יש לנו שריר מכווץ , יש לנו גם תנ' דם ירודה לאיזור. זו סוג של סטגנציה – תקיעות שיכולה להווצר אם מסיבה גופנית או מסיבה נפשית – רוחנית.

העיסוי הרפואי המשולב משפר את זרימת הדם בגוף, ופותח תקיעות אנרגטית.  השפעה זו של העיסוי היא העיקר היות והדם (ונוזל הפלסמה הנע עימו יחדיו) נושא את החמצן, אבות המזון, מינרלים חלבונים וכדומה הנחוצים לכל תא בגוף.  תא ללא חמצן מתנוון ומת.  זרימת הדם מאפשרת הוצאת פסולת ורעלים שהגוף רוצה להפטר מהם ובמידה ולא נוציא את אותם חומרי פסולת הדבר יגרום לתסיסה בגוף היחלשותו ולמחלות שונות. ניקוי הגוף חשוב מאוד לבריאות.
שחרור שרירים תפוסים וחומרי הפסולת (קריסטלים, גבישים) שהצטברו והתרכזו ברקמות יוצרות לחץ נקודתי על כלי הדם והעצבים באותו מקום הגורם לכאב. העיסוי יגרום לפרוק את הגוש, ולהוצאתו החוצה ע"י אחת ממערכות הפינוי. כגון: זיעה, שתן, צואה ונשימה.
עיסוי אחד יכול לעזור לכאבי שרירים, ולהעלים אותם , למרות שלרוב יש צורך בסידרת טיפולים.

סובל/ת מגב תפוס
וכאבי שרירים
אל תשאר/י עם הכאב שלך
לייעוץ והזמנות התקשר/י:
054-6809944

לחזרה לדף העיסוי הרפואי 

לחץ כאן

למאמרים נוספים 

לחץ כאן

bottom of page